SUPERSTAR MI SPLNILA SEN, KTERÝ STÁLE ŽIJU A SNÍM, ŘÍKÁ ZPĚVAČKA TEREZA MAŠKOVÁ

10.12.2022

Tereza Anna Mašková se narodila 11.dubna 1996 v Třinci. Pochází z hudební rodiny. Hudbě se věnuje od 7 let, kdy začala studovat zpěv a klavír. Vystudovala obor muzikál na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka. Ve stejném čase začala hrávat klubové koncerty se svou kapelou. Ve 14 letech se probojovala do semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. V červnu 2018 zvítězila v soutěži Česko Slovenská Superstar, ve stejném roce se zároveň stala jednou z hvězd pěvecké show "Tvoje tvář má známý hlas" a také začala účinkovat v divadle Činoherní klub ve hře "Sopranistky".

https://www.terezamaskova.cz/

V roce 2018 jste vyhrála soutěž Česko Slovenská Superstar. Jak na svou účast v této soutěži vzpomínáte?

Doopravdy mi to splnilo sen, který stále žiju a sním. Díky této soutěži se můžu hudbě věnovat naplno a hudba mě i živí, raději odťukám... Byla to pro mě obrovská škola, poznala jsem spoustu lidí, dostala se do úplně jiného světa a i když to byl někdy šílený stres, tak to byla pro mě zároveň i velká zábava.

Ne každému se podaří díky soutěžit Superstar prorazit. V čem podle vás tkví klíč k úspěchu?

Na to se těžce odpovídá... Umělecký svět je mnohdy o štěstí. Když se účastníte soutěže Superstar, tak si žijete ten sen, jste třeba dva měsíce v televizi, jste vyhukaní ale šťastní! Ale pak ta soutěž skončí a je třeba si uvědomit, že ať už vyhrajete nebo nevyhrajete, teprve v ten okamžik nastává chvíle, kdy na sobě musíte začít makat, nesmíte usnout na vavřínech a čekat, že ten humbuk kolem vás bude trvat už navěky. Někdo mě pozná, někdo mě registruje, což je skvělé, ale to není všechno, je potřeba zůstat nohama na zemi a stále na sobě pracovat.

Dostala jste i nabídku účinkovat v páté řadě show Tvoje tvář má známý hlas. Jaké to bylo?

Na to vzpomínám moc ráda, byla to legrace, ale zároveň to bylo moc těžké... Nejprve jsem si říkala, že bych si chtěla zkusit nějakého zpěváka, ale pak, když jsem si vylosovala 50 Cent a měla jsem napodobit velkého, namakaného chlapa, tak to pro mě bylo velmi náročné. Byla jsem o dvě hlavy menší než tanečnice a dostat se do té nové role opravdu nebylo jednoduché. V této soutěži nejde jen o zpěv, ale také o mimiku, gesta, musíte se prostě do toho úplně vžít. A když to pak skončilo, tak jsem si všimla, že na koncertech dělám gesta, která jsem nikdy předtím nedělala, což bylo opravdu vtipné. Manažer mě sledoval, a pak se mě zeptal: ,,Co jako děláš, prosím tě?" (smích)

Bojujete před vystoupením s trémou?

Čím jsem starší, tím jsem nervóznější. Jsem nervózní před každým koncertem, byla jsem nervózní i před každým kolem Tvoje tvář má známý hlas, tam se mi dokonce klepaly nohy už předtím něž jsem vstoupila mezi obecenstvo. Nervozitu cítím pořád a stupňuje se, ale na druhou stranu si říkám, že taková ta zdravá nervozita je v pořádku a může člověka v jistém ohledu i nakopnout.

Máte nějaké pěvecké vzory?

Mám spoustu vzorů. Když jsem byla malá, tak to byla hlavně Věra Špinarová. Vzpomínám si, že jsem stále chodila za mamkou a ptala se jí, zda zpívám jako ona. ,,Mami, že je to podobné?" (smích) A potom taky Aneta Langerová, první Superstar, to mě doma museli zase natáčet jak zpívám s plastovým mikrofonem, dodnes máme to video někde na VHS. (smích) Ale také spoustu zahraničních interpretů třeba jako Beyoncé, Jennifer Hudson, u nás ještě Lucka Bílá, mám jich opravdu mnoho.

Zmínila jste, že jste zpívala už jako malá. Od kolika let se asi věnujete hudbě?

Mám pocit, že asi od šesti let, nastoupila jsem do sboru u nás v Třinci, pak na základní uměleckou školu a následně na konzervatoř.

Vracíte se ráda do Třince?

Jé, to víte, že jo! Jak říkávám, jsem doma na Slovensku, kde teď bydlím, v Třinci, kde jsem vyrůstala, ale i v Praze, kde jsem strávila nějaký ten čas. V Třinci mám rodinu, kamarády, vždy se tam ráda vracím a třeba se jen tak projdu po městě...

Foto: archiv Terezy Maškové, Facebook Terezy Maškové @terezamaskovaofficial